प्रकृति बचाउन अर्घाखाँचीमा दस घर एक पाेखरी अभियान शुरु

श्याम घिमिरे चैत्र २ अर्घाखाँची- पाेखरी मासिएका कारण दिनप्रतिदिन पानीका मुहानहरु सुक्दै गैरहेकाे निष्कर्ष निकाल्दै अर्घनखाँचीमा दश घर एक पाेखरी अभियान शुरु गरिएकाे छ । गाउँ गाउँमा रहेका पाेखरीहरु संरक्षणकाे अभावमा मासिदै गैरहेका बेला युवाहरुकाे सक्रियतामा अभियानकाे सुभारम्भ गरिएकाे हाे ।

पाेखरीहरु मासिदै जाँदा अाकासबाट परेकाे पानी जमिनभित्र सिंचित हुन नपाएका कारण पानीका मुहानहरु सुक्दै गएपछि प्रकृतीकाे संरक्षणकाे लागि अभियान शुरु गरिएकाे अभियानकर्मी युवा व्यवसायी कृष्ण प्रसाद भुसालले बताउनुभयाे ।

विद्यालय, सडक, प्रतिक्षालय जस्ता संरचनाहरु निर्माण गर्दा पाेखरीहरु मासिदै गएकाे र यसका कारण मानव जीवनमा नै प्रत्यक्ष प्रभाव पर्ने खतरा कम गर्न अभियान शुरु गरिएकाे अर्का अभियान कर्मी, युवा व्यवसायी एवं नयाँ एफ एम का स्टेसन म्यानेजर हरि प्रसाद भुसालकाे भनाई छ ।

अर्घाखाँची जिल्लाका विभिन्न स्थानमा गरि पाँच सय पाेखरी निर्माण गर्ने लक्ष्य लिएकाे अभियानले एक हप्ताकाे विचमा करिव एक दर्जन पाेखरी निर्माण गरिसकेकाे छ । अभियानलाइ निश्चित घेराभित्र मात्र सिमित नगरी देशैभर संचालन गर्नुपर्नेमा अभियानले जाेड दिएकाे छ ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.