लक्ष्मी गाई पालन कृषक समुह सन्धिखर्क ८ किमडांडाको अन्तीम सार्बजनिक सुनुवाई सम्पन्न ।

गोपाल प्रसाद भट्टराई असार १० अर्घाखाँची – अनुदान लिन कृषि नभइ व्यवसायको रुपमा कृषि गर्नु नै अहिलेको आवस्यता रहेको एक कार्यक्रमका बक्ताहरुले बताएका छन् ।मुलुकको बढ्दो बेरोजगारीलाई अन्त्य गर्न,विदेशिएका युवाहरुलाई स्वदेशमै काम लगाइ आर्थिक समृद्धिमा उन्मुख हुन व्यबसायिक कृषिको खांचो रहेको उनिहरुको भनाई छ ।

किसानका लागि उन्नत विउ विजन कार्यक्रमको सहयोगमा लक्ष्मी गाइ पालन कृषक समुह सन्धिखर्क ८ किमडांडाले संचालन गरेको दुग्ध उत्पादनमा बृद्धि र बजारिकरणको व्यबस्थापन उप आयोजनाको अन्तिम सार्वजनिक सुनुवाइ कार्यक्रममा बोल्ने वक्ताहरुले यस्तो बताएका हुन् । जिल्लामै पहिलो पटक गोठदेखी ओंठ सम्म शुद्ध र गुणस्तरिय दुध पु¥याउने उद्धेश्य सहित मापदण्ड पुरा गरि दुग्ध डेरी संचालन गरेको समुहले अहिले हरेक दिन १ हजार लिटर दुध बितरण गरिरहेको छ ।

दुध उत्पादन बृद्धि र बजारिकरणको निम्ती केयुविकेले प्रदान गरेको १५ लाख र समुहले लगानी गरेको १९ लाख गरि ३४ लाख रुपैयाले ३० वटा भकारो सुधार,३ वटा पानी ट्याङकी निर्माण गर्नुको साथै डेरी उद्योगमा एक थान जेनेरेटर खरिद गरेको आयोजकले जनाएको छ ।यसका साथै विभिन्न सचेतीकरण गोष्ठी,संचारमाध्यमबाट सुचना सम्प्रेषण जस्ता कार्यक्रम गरेको समुहको तर्फबाट चन्द्र प्रसाद बन्जाडेले प्रगति बिबरण सार्वजनिक गर्दै जानकारी गराउनुभएको छ ।

समुहका अध्यक्ष धर्मराज बन्जाडेको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रममा सन्धिखर्क ८ का वडा सदस्य कमल पराजुली,केयुविके प्रतिनिधि राधा नेपाली,जनता अधारभुत विद्यालयका अध्यक्ष शिव प्रसाद पोख्रेल लगायतले मन्तव्य राख्दै दुधको गुणस्तरमा ध्यान दिनुपर्ने र उत्पादनमा आधारित अनुदानको व्यबस्था हुनुपर्ने भन्दै ध्यानाकर्षण गराउनुभएको हाे ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.