आर्थिक समृद्धिको लागी कृषि क्षेत्रलाई पहिलो प्राथमिकता दिनु पर्छ –प्रदेश सांसद आचार्य


श्याम घिमिरे
असार १३ अर्घाखाँची-

५ नं.प्रदेश सांसद चेतनारायण आचार्यले जिल्लाको आर्थिक समृद्धिकोलागी कृषि क्षेत्रको बिकासलाई पहीलो प्राथमिकता दिनुपर्ने बताउनु भएको छ । केन्द्रयि दुग्ध सहकारी संघ लिमिटेड नेपाल काठमाडौंको आयोजना र नेपाल लाइभस्टक सेक्टर इन्नोभेसन आयोजना बुटबलको आर्थिक तथा प्राबिधिक सहगोगमा सन्धिखर्कमा सन्चालित दुग्ध व्यवसायको प्रवर्द्धन तथा बजारीकरणका लागि समूह समिति र सहकारी गठन तथा परिचालन विषयक तालीमको बिहिबार उद्घाटन गर्दे आचार्यले यस्तो बताउनु भएको हो ।

आचार्यले अनुदान भन्दा पनी उत्पादनलाई बढवादिनुपर्ने भन्दै कृषि र पशुपालनको क्षेत्रमा पकेट एरीया निर्माण गरी काम गर्न सबैलाई आग्रह गर्नु भयो । यस्तै आचार्यले सहकारीको माध्यमबाट व्यवसायीक रुपमा कृषि पेसालाई अंगाली अघी बढेमा जस्तो सुकै व्यवसाय पनि फस्टाउने बताउनु भयो । संस्थाले सबै कृषकलाई धनि बनाउने योजनाका साथ काम गरीरहेकोले संस्थाबाट फाईदा लिन समेत जिल्ला बासीलाई आग्रह गर्नु भयो ।

अर्घाखाँची दुग्ध उत्पादन सहकारीका अध्यक्ष चन्द्र प्रसाद बन्जाडेको अध्यक्षतामा सन्चालीत कार्यक्रममा नेपाल लाईभस्टक सेक्टर इनोभेसन आयोजना सहयोग ईकाइ बुटबलका प्रमुख डा.पुरषोत्तम त्रिपाठी, पशुचिकित्सक अनुगमन तथा सुचना अधिकारी लोकराज भुसाल लगायतले सहजीकरण गर्नु भएको थियो । यसैबिच तालीमकै क्रममा जिल्ला स्तरीय दुग्ध व्यवसायको प्रवर्द्धन तथा बजारीकरणका लागि समिति समेत गठन गरीने आयोजकले जनाएको छ । कार्यक्रममा जिल्लाका बिभिन्न ३० भन्दा बढी दुग्ध व्यवसाय कृषकहरुको सहभागीता रहेको थियो ।

This image has an empty alt attribute; its file name is 65179852_2345373099079695_2585204329438773248_n.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.