राष्ट्रिय वृक्षारोपण दिवस अर्घाखाँचीमा पनी बृक्षा रोपण गरी मनाईयो ।

गोपाल प्रसाद भट्टराई सन्धिखर्क एफएम असार १४ अर्घाखाँची –

जानकारी दिनुभएको छ देश ५ का सांसद चेतनारायण आचार्यले वातावरण जोगाउन वन संरक्षण र वृक्षारोपण आवश्यक रहेको बताएका छन् । राष्ट्रिय वृक्षारोपण दिवसको अवसरमा आज सन्धिखर्क २ भलायडांडामा तेजपत्ताका बिरुवा रोप्दै सांसद आचार्यले स्वच्छ र हराभरा वातावरणका लागि वृक्षारोपण आवश्यक रहेको बताएका हुन् । तीन वर्षभित्र फलफूलका ३ करोड करोड सहित देशभर ५ करोड विरुवा रोप्ने सरकारको लक्ष्य रहेको उहांले जानकारी दिनुभएको छ ।

प्रदेशकै अर्का सांसद रामजी प्रसाद घिमिरेले अर्घाखाँची जस्तो पहाडी जिल्लामा अत्यधिक सडकका कारण जमिन खुकुलो भएको भन्दै सचेत हुनुपर्ने बताउनुभएको छ । वातावरण विनाशबाट मानव जिवन संकटमा पर्ने भन्दै उहांले वातावरण जोगाउन वृक्षारोपणमा सरिक हुन सबैलाई आह्वान समेत गर्नुभएको छ ।

कार्यक्रममा सन्धिखर्क नगर उप–प्रमुख ठाकुर कुमार वि.क.ले शहरमा हरियाली बढाउन र वाताबरणलाई स्वच्छ बनाउन बृक्षारोपण अभियान थालिएको बताउनुभएको छ ।

सामुदायिक वन उपभोक्ता महासंघ अर्घाखाँचीका अध्यक्ष रामचन्द्र पोख्रेलको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रममा डिभिजन वन कार्यालय अर्घाखाँचीका प्रमुख शिव प्रसाद शर्माले कार्यालयको तर्फबाट मन्तव्य राख्दै वनजंगल विनाशबाट खानेपानीको मुहान सुक्ने,खडेरी पर्ने जस्ता समस्याले मानवीय संकट उत्पन्न हुने भन्दै उनले वातावरण जोगाउन एक व्यक्ति एक विरुवा हुर्काउन आह्वान गर्नुभएको छ ।

सहायक वन अधिकृत शिला पोख्रेलको संचालनमा सम्पन्न कार्यक्रममा जिल्ला स्थित राजनितिक दलका प्रतिनिधि,विभिन्न तहका जनप्रतिनिधि,सरकारी एवम् ग्रैह सरकारी कार्यालयका कर्मचारी,नेपाली सेना,प्रहरी सहित सुरक्षा निकाय,सामुदायिक वनका उपभोक्ताहरु,स्थानिय वासिन्दा लगायतको उल्लेख्य सहभागितामा भलायडांडा पार पाखो सामुदायिक वनमा १७ सय ५० तेज पत्ताका विरुवा रोपिएको हाे । सरकारले हरेक बर्ष असार १४ लाई ‘राष्ट्रिय वृक्षारोपण दिवस’ घोषणा गर्दै वृक्षारोपण अभियान सुरु गरेको हो ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.