सिंगापुरसँग नेपाल पराजित, टी-२० विश्वकप खेल्ने नेपालको सपना अधुरै,नेपाली क्रिकेट टोली भोलि स्वदेश फर्किँदै, सन्दीप र सोमपाल भने नआउने

unn.prixa.net

साउन १२, २०७६- आईसीसी वरीयतामा आफूभन्दा निकै तल रहेको टिम सिंगापुरसँग ८२ रनले पराजित भएपछि नेपालको ट्वान्टी–२० विश्वकप सपना यो संस्करणका लागि समाप्त भएको छ । 

सिंगापुर प्रस्थान गर्नुअघि नेपाल उपाधिको प्रमुख दावेदार थियो । नहोस पनि किन आईसीसी वरीयतामा ११ औं स्थानमा थियो । बाँकी सबै निकै तल थिए । तर पहिलो खेलमै २१ औं वरीयताको कतारसँग पराजित भएपछि नेपाली टोली नराम्रोसँग झस्कियो ।

त्यसपछिका बाँकी २ खेलमा ३५ औं वरीयताको मलेसिया र २८ औं वरीयताको कुवेतलाई नेपालले सजिलै हरायो । घरेलु टोली सिंगापुरविरुद्धको खेलमा पराजित भएपछि नेपाली खेलाडीका लागि बिर्सनलायक प्रतियोगिताको अनुभव रह्यो ।

नेपालले सन् २०१४ मा बंगलादेशमा भएको ट्वान्टी २० विश्वकप खेलेको थियो । दोस्रोपल्ट विश्वकप खेल्ने लक्ष्यमा रहेको नेपालले एसियाली छनोट नै पार गर्न सकेन । सिंगापुरले अक्टोबर ११ देखि नोभेम्बर ३ सम्म युएईमा हुने ग्लोवल क्वालिफायर खेल्ने भएको छ ।

फाइनलसरह रहेको खेलमा टस जितेर पहिले ब्याटिङ गरेको सिंगापुरबिरुद्ध नेपाली बलरहरु प्रभावहीन रहे । अविनाश बोहोराले अन्तिम ओभरतिर ४ विकेट झारे पनि अन्य सबै महंगा बने । सुपरस्टार स्पिनर सन्दीप लामिछाने र बसन्त रेग्मीले ४ ओभरमा ५० रन खाए ।

सिंगापुरले सुरुआतदेखि नै आक्रामक ब्याटिङ गरेको थियो । दोस्रो ओभरमा ओपनर सुरेन्द्रन चन्द्रमोहनलाई गुमाए पनि त्यसपछि आएका तिमोथी डेविडले अर्का ओपनर रोहन रंगराजनसँग मिलेर दोस्रो विकेटका लागि ८९ रनको साझेदारी गरे । १०.४ ओभरमा रंगराजनलाई अविनाश बोहोराले ४९ रनको व्यक्तिगत स्कोरमा आउट गरे ।

चौथो नम्बरमा ब्याटिङमा आएका मनप्रित सिंहसँग मिलेर डेविडले तेस्रो विकेटका लागि ६६ रनको साझेदारी गरे । डेविडले ४३ बलमा ८ चौका र ३ छक्काको सहयोगमा ७७ रन बनाए । बने मनप्रितले २७ बलमा ४२ रन जोडे । सिंगापुरले अन्तिम ३ ओभरमा ४ विकेट गुमाएको थियो । नेपालका लागि अविनाशले ४ ओभरमा ३५ रन खर्चेर ४ विकेट लिए । करण केसीले २ विकेट झारे ।

विशाल लक्ष्य पछ्याएको नेपालका लागि ओपनर पारस खड्का र ज्ञानेन्द्र मल्लले २७ रनको साझेदारी गरेका थिए । सिंगापुरका कप्तान अम्जाद मेहवुवको बलमा ठूलो शट प्रहार गर्न खोज्दा पारस मिडअन क्षेत्रमा क्याच आउट भएका हुन् । उनले १० बलमा १ चौका र १ छक्कासहित १२ रन जोडे । त्यसपछि आएका शरद भेषावकरसँग मिलेर ज्ञानेन्द्रले थप २७ रनको साझेदारी गरे । सेलाडोर विजयकुमारको बलमा बोल्ड हुनुअघि ज्ञानेन्द्रले २१ बलमा ३९ रन जोडे ।

नेपालले सातौं, आठौं र नवौं ओभरमा लगातार विकेट गुमायो । ज्ञानेन्द्र आउट भएको अर्को ओभरमा अनन्था कृष्णाले शरद भेषावकरलाई आउट गराए । उनले ११ बलमा ७ रनमात्र बनाउन सके । यू१९ कप्तान रोहित कुमार पौडेललाई विजयकुमारले ५ रनको ब्यक्तिगत स्कोरमा कट एन्ड बोल्ड गरे ।
विजयकुमारले ११ औं ओभरमा २ विकेट झारे । १०.२ ओभरमा विकेटकिपर ब्याट्सम्यान विनोद भन्डारी ९ रनको स्कोरमा आउट गराएका उनले १०.४ ओभरमा करण केसीलाई पनि पेविलियनको बाटो देखाए । करणले खाता खोल्नै सकेनन् ।

१३.२ ओभरमा सोमपाल कामी दुर्भाग्यबस रनआउटको शिकार हुँदा नेपाल १००–७ को नाजुक स्थितिमा पुग्यो । त्यही ओभरको पाँचौं बलमा सन्दीप लामिछाने पनि आउट भए । १५ औं ओभरको पाँचौं बलमा दीपेन्द्र सिंह ऐरी २२ रनको स्कोरमा आउट भएपछि नेपालको झिनो आशा पनि समाप्त भयो । नेपाल १५ ओभरमा १०९ रनमै अलआउट भयो ।

यसैबिच विश्वकप क्रिकेट एशिया क्षेत्रीय छनोटको फाइनल खेल्न सिंगापुर गएको नेपाली राष्ट्रिय टोली सोमबार स्वदेश फर्कने भएको छ। प्रतियोगिताको अन्तिम खेलमा आयोजक सिंगापुरसँग पराजित भएको टोली सोमबार राति साढे १० बजे मलेसियन एयरबाट त्रिभुवन विमानस्थलमा आइपुग्ने भएको हो। टोलीका सदस्य सन्दीप लामिछाने र सोमपाल कामी भने नेपाल फर्किने छैनन्। उनीहरू ग्लोबल टि ट्वाइन्टी क्यानडा लिग क्रिकेट खेल्न सिधै क्यानडा जानेछन्। उनीहरू सोमबार बिहान साढे ८ बजे टोरन्टो क्यानडा पुग्नेछन्। सोमबार हुने खेलका लागि नै उनीहरू त्यहाँ पुग्ने नेपाली टोलीका व्यवस्थापक रमन शिवाकोटीले जानकारी दिए।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.