हंसपुर स्वास्थ्य चौकिमा समुदाय स्वास्थ्य प्राप्तांक बोर्डको समीक्षा कार्यक्रम


श्याम घिमिरे
माघ १७ अर्घाखाँची-

मालारानि गाउँपालिका अध्यक्ष बालकृष्ण आचार्यले स्वास्थ्य क्षेत्रको बिकास बिना मानबजिवनको बिकास असम्भव रहेको बताउनु भएको छ । यु.एस.ए.आई.डि.को आर्थिक सहयोग र लुम्बिनी सामाजिक विकास केन्द्र सुआहारा दोस्रो कार्यक्रमको सहजिकरणमा आयोजित मालारानी गाउँपालीकाको हंसपुर स्वास्थ्य चौकिमा सुक्रबार सम्पन्न समुदाय स्वास्थ्य प्राप्तांक बोर्डको समीक्षा कार्यक्रममा प्रमुख अतिथिको रुपमा मनतब्य आचार्यले यस्तो बताउनु भएको हो । अध्यक्ष आचार्यले समुदाय स्वास्थ्य बिकासमा महिला स्वास्थ्य स्वयंसेबिकाहरूको महत्वपूर्ण भुमिका रहेको भन्दै स्वंयमसेबिहरुका जाहेज मागलाई आफुहरूले सम्बोधन गर्ने प्रतिबद्धता समेत व्यक्त गर्नुभयो ।

स्वास्थ्य चौकि व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष एवं वडानम्वर ६ का वडाअध्यक्ष नारायण प्रसाद अर्यालको अध्यक्षता,अहेव ठाकुर प्रसाद अधिकारीको स्वागत मनतब्य र अहेब दिपक पौडेलको सञ्चालनमा सम्पन्न कार्यक्रममा गाउँपालिका उपाध्यक्ष प्रमिला क्षेत्री ,वडानम्वर ७ का वडाअध्यक्ष खड्क प्रसाद भुसाल, वडानम्वर ८ का वडाअध्यक्ष नरेन्द्र बस्नेत लगायतले मनतब्य राख्नु भएको हो ।

मालारानि ६,७ र ८ नम्वर वडाका महिला स्वास्थ्य स्वयंसेबिका,हजार दिनका आमा,स्वास्थ्य चौकि व्यवस्थापन समितिका पदाधिकारी लगायतको सहभागीता रहेको कार्यक्रममा सुआहाराका रबिकिरण अधिकारी, ज्ञानदिप आचार्य,गणेशराज गिरि,हरि पौडेल,चन्द्र बहादुर पाण्डे मालारानि स्वास्थ्य प्रमुख भबिश्वर खनाल लगायतले सहजिकरण गर्नुभएको चन्द्र बहादुर पाण्डेले जानकारी दिनुभयो ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.