५५ अर्ब रुपैयासंग नेपालको सार्वभौमिकता साट्नु गलत – राजमो नेता रेग्मी


श्याम घिमिरे
फागुन १३ अर्घाखाँची –
अखिल नेपाल किसान महासंघका केन्द्रिय अध्यक्ष भैरवराज रेग्मीले अमेरिकाले नेपाललाई दिने ५५ अर्ब रुपैया संग नेपालको सार्वभौमिकता साट्न खोजेकोले एमसीसीको विरोध गर्नुपरेको बताउनु भएको छ । राष्ट्रिय जनमोर्चा अर्घाखाँचीले मंगलवार सदरमुकाम सन्धिखर्कमा आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनलाई सम्बोधन गर्दे रेग्मीले यस्तो बताउनु भएको हो । हामीले विदेशी सहायतालाई सामान्यतया अस्वीकार गर्दैनौं तर, अमेरिकाले ५५ अर्ब रुपैया संग नेपालको सार्वभौमिकता साट्न खोजेको छ , उहाँले भन्नुभयो देशलाई धरौटीमा राखेर विदेशी सहयोग कुनै हालतमा स्वीकार्न गर्न सकिन्न । यसलाई संसदबाट कुनैपनि हालतमा खारेज हुनुपर्छ ।

सांगठनिक अभियान अर्घाखाँचीका ईन्चार्ज समेत रहेका रेग्मीले कालापानी, लिपुलेक, लिम्पियाधुरा लगायतका नेपाली भूभाग आफ्नो नक्शामा समेटेर भारतले नेपाललाई चुनौती दिएको भन्दै यो विषयलाई अन्तराष्ट्रियकरण गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । यस्तै रेग्मीले पछिल्लो समय नेपालमा संस्थागत रुपमा भ्रष्टचार गर्ने प्रबृति बढेको भन्दै भ्रष्टहरुलाई सामाजिक रुपमा बहिष्कार गर्नुपर्नेमा जोड समेत दिनुभयो ।


राजमो जिल्ला अध्यक्ष थम्मन केसीको अध्यक्षता र जिबनारायण खनालको सञ्चालनमा सम्पन्न कार्यक्रममा राजमो नेता शेरबहादुर बिसी, यमलाल पोखरेल, नेकपा (मसाल) का जिल्ला प्रवक्ता पशुपति ढकाल लगायतका नेताहरुको उपस्थिति रहेको थियो । कार्यक्रममा राजमो अर्घाखाँचीले सञ्चालन गरेको एक महिने संगठनात्मक अभियानको बारेमा समेत पत्रकारहरुलाई जानकारी गराईएको थियो ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.