छत्रदेवको भगवतीमा गर्भवती पोषण कार्यक्रमको सुरुवात

सन्धिखर्क एफएम फागुन २४ अर्घाखाँची । मानिसको सबैभन्दा महत्वपुर्ण क्षेत्र रहेको स्वास्थ्य क्षेत्रलाई ध्यान दिदै अर्घाखाँची जिल्लाको छत्रदेव गाउँपालिका वडा नं। ७ भगवतीमा गर्भवती पोषण कार्यक्रमको प्याकेज कार्यक्रमको सुरुवात गरेको छ

महिला तथा २ वर्ष मुनिका बालबालिकाहरुको पोषणको अवस्थामा सुधार ल्याउने उद्देश्यका साथ सञ्चालन भएको सुआहारा कार्यक्रम अन्र्तगत लुम्बिनी सामाजिक विकास केन्द्र अर्घाखाँचीको सहजीकरण र छत्रदेव ७ वडाको आयोजनामा गर्भवती पोषण प्याकेज कार्यक्रम अन्र्तगत गर्भवती महिलाहरुका लागी पोषणयुक्त सामाग्री वितरण गरिएको छ ।

कार्यक्रमको उद्धघाटन गर्दे छत्रदेव गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष तुल्सादेवी श्रेष्ठले महिलाहरुका लागी कार्यक्रम महत्वपुर्ण रहेको बताईन । उनले गाउँपालिकाले यस कार्यक्रमलाई प्याकेजको रुपमा आगामी वर्ष अगाडी बढाउँने बताईन ।

मुख प्रशासकिय अधिकृत खिमानन्द भुसालले मानिसको व्यवहार परिवर्तन गर्नु पनि विकास भएको बताए । पुर्वाधार निमार्णका कार्य सँगै सचेतनामुलक कार्यक्रमको आवश्यकता रहेको बताए ।

कार्यक्रममा छत्रदेव स्वास्थ्य इन्चार्ज वुद्धि न्यौपाने, वडा सदस्इ मणिराम पाण्डे, लुम्बिनी सामाजिक विकास केन्द्रका कार्यकारी निर्देशक कृष्ण पौडेल, काँग्रेसका क्षेत्रिय उपसभापति कृष्ण बेल्वासे, नेकपाका प्रतिनिधी झविलाल पाण्डे, महिला स्वास्थ्य स्वयमसेविका राधा पाण्डे, पत्रकार घनश्याम पौडेल लगाएतले मन्तव्य राखेका थिए ।

भगवतीले विनियोजन गरेको एक लाख ५० हजारमा कार्यक्रमको सुरुवात भएको हो । पहिलो चरण, दोस्रो, तेस्रो र चौथौ चरण ग्रर्भ जाचँ गराएकालाई पोषणयुक्त सामाग्री प्रदान गरिनेछ । कार्यक्रम वडा अध्यक्ष शोभाखर पाण्डेको अध्यक्षता, स्वास्थ्य चौकी इन्जार्च कमलप्रसाद श्रेष्ठको स्वागत र कृष्ण पौडेलको सञ्चालनमा सम्पन्न भएको हो ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.