कोरोना भाइरस नियन्त्रण गर्न अर्घाखाँचीमा सहायता कक्ष स्थापना

सागर महत फाल्गुन ३०,अर्घाखाँची – स्वास्थ्य कार्यालय अर्घाखाँची र अर्घाखाँची अस्पतालको समन्वयमा हाल विश्वभर महामारिको रुपमा फैलिएको नोवल कोरोना भाइरस सम्बन्धि आम जनतामा रहेको डर, त्रास हटाउन तथा संस्कास्पद रोगीहरुलाई मध्यनजर गर्दै शुक्रबार सहायता कक्ष स्थापना गरिएको छ । छिटो छिटो फैलिन सक्ने महामारिजन्य रोग तथा नोवेल कोरोनालाई ध्यानमा राखि अर्घाखाँची अस्पतालमा संस्कास्पद व्यक्तिहरुलाई राख्नका लागि छुट्टै कोठाको समेत व्यवस्था गरेको बताएको छ ।

माहामारि तथा सडक दुर्घटना जस्ता आपकालिन उद्धार कार्यका लागि अतिआवश्यक औषधी तथा सामाग्रीको व्यवस्था गर्ने र माहामारी विपत व्यवस्थापन न्युनिकरण तथा प्रकोपजन्य रोगहरुको अवस्थामा तत्काल आकस्मिक सहायताका लागि स्वास्थ्य कार्यालयका प्रमुख पुष्पा थापाको संयोजकत्वमा डाक्टर कपिल गौतम, डाक्टर सन्तोष न्यौपाने रहने गरि ९ सदस्सीय जिल्ला स्तरीय ¥यापिड रेसपोन्स टिम गठन गरिएको छ ।

माहामारि तथा आपतकालिन अवस्थामा सहायताको टिम परिचालन गरिने स्वास्थ्य कार्यालय अर्घाखाँचीका सुचना अधिकारी बिजय बि.क.ले जानाकारी दिए । कोरोना भाइरससँग मिल्दाजुल्दा लक्षणहरु देखिए तत्काल स्वास्थ्य संस्थामा गई स्वास्थ्य परिक्षण गर्न अनुरोध समेत गरिएको छ ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.