सडक निर्माण गर्दा सरकारले थाहा नपाउनु बिडम्बना–मसाल


गोपाल भट्टराई जेठ १ अर्घाखाँची –
भारतले नेपाली भूमि हुँदै चिनको मानसरोवर जोड्ने सडक निर्माण गर्दा सरकारले थाहा नपाउनु बिडम्बना भएको नेकपा मसाल अर्घाखाँचीले बताएको छ । छिमेकी मुलुकले गर्नुपर्ने सत् ब्यवहारको उल्टो प्रवृतिका बिरुद्ध र राष्टियताको रक्षार्थ सबै नेपाली एक हुन उसले अपिल समेत गरेको छ । नेपालको लिपुलेक हुँदै तिब्बत जोड्ने सडक निर्माण गरेको बिरुद्धमा नेकपा मसाल अर्घाखाँचीले बुधबार सन्धिखर्कमा आयोजना गरेको कोणसभालाई सम्बोधन गर्दै नेकपा मसालका जिल्ला प्रवक्ता पशुपती ढकालले नेपाली भूमिको रक्षार्थ सबै एक जुट हुन अपिल गर्नुभएको हो ।सदनदेखि सडकसम्म बिरोधका स्वर उठ्दा सिमा तथा भूमि अतिक्रमणको बिषयमा सरकारले चाल नपाए जस्तो गरेको उहाँको आरोप छ ।

Image may contain: 1 person, walking and outdoor


भारतले जहिलेपनि नेपालमाथि ठाडो हस्तक्षेप गर्दै हेपाहा प्रवति देखाएकोले सिमामा काँडेतार लाउनुपर्नेमा प्रवक्ता ढकालले जोड दिनुभएको छ । सन्धिखर्क मसाल बजारबाट निस्किएको टोलीले भक्तिटोलमा पुगेर कोण सभा गरेको हो । सरकारको ध्याानकर्षणको निम्ती सांकेतिक आन्दोलन स्वरुप कोणसभा गरिएको जानकारी दिंदै प्रवक्ता ढकालले सरकारले भूमि फिर्ता र सिमा सुरक्षाको निम्ती वैज्ञानिक निति अवलम्बन नगरे जनताले शषक्त आन्दोलन चर्काउने चेतावनी समेत दिनुभएको छ । देशको सिमा रक्षार्थ कुटनितिक पहल गर्दा भारतले नमानेमा मुद्धा अन्तराष्ट्रिय करण गर्न मसालले सरकारलाई सुझाव समेत दिएको छ ।

Image may contain: one or more people, people standing, shoes, sky, child and outdoor

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.