मालारानीका मृतक पुरुषको पिसीआर रिपोर्ट पोजेटिभ


श्याम घिमिरे
जेठ २९ अर्घाखाँची –

जिल्लाको मालारानी गाउँपालीका वडानम्वर ४ को सार्वजनिक आधारभूत विद्यालयको क्वरेन्टीनमा बसेर उपचारको लागि बुटबल गएर फर्कदै गर्दा बाटोमै मृत्यु भएका ५७ वर्षका पुरुषकोे पिसिआर रिपोर्ट पोजेटिभ आएको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय अर्घाखाँचीका सुचना अधिकारी विजय विकले बताउनुभयो । बुधबार बिहान उपचार गरेर फर्किने क्रममा उहाँको बाटोमै मृत्यु भएको थियो । जेठ २३ गते स्वाब झिकेर २४ गते परीक्षणका लागि प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला भैरहवामा पठाइएको स्वाब ल्याबबाटै हराएपछि उहाँको रिपोर्ट आउन केही ढिला भएको थियो । प्रयोगशालामा स्वाबको नमुना हराएपपछि पुनः स्वाब निकाली भैरहवा प्रयोगशालामानै पठाइएको थियो ।

भारतबाट आउनुभएका उहाँ १४ दिनदेखि क्वरेन्टीनमा बस्दै आउनुभएको थियो । घाँटीको सल्यक्रिया समेत गरेकोले उहाँलाई स्वास प्रश्वासमा समस्या आएपछि उपचारको लागि मंगलबार अर्घाखाँची अस्पताल सन्धिखर्कमा पु¥याईएको थियो । उहाँलाई जिल्लामा सामान्य उपचारपछि थप उपचारको लागि लुम्विनी प्रादेशिक अस्पताल बुटबल रिफर गरिएको थियो ।

यसअघि भारतबाट आउँदै गर्दा बाटोमै मृत्यु भएका भुमिकास्थान ९ का एक युवाको पिसीआर रिपार्ट पोजेटिभ आएको थियो । उनको कोरोना संक्रमणकै कारण ज्यान गएकोे थियो । योसंगै अर्घाखाँचीमा कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या दुई पुगेको छ भने संक्रमितको संख्या ३७ पुगेको छ ।

यता अर्घाखाँचीमा ३२ सय भन्दा धेरै व्यक्तिहरु क्वरेन्टीनमा रहेका छन । जिल्लाका ६ वटा स्थानीय सरकारले निर्माण गरेका २ सय ४१ स्थानका क्वरेन्टीनमा बिहिबार दिउँसो ३ बजे सम्म ३२ सय २६ जना व्यक्तिहरु रहेको अर्घाखाँचीका सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी बिनोद खनालले जानकारी दिनुभएको छ । जसमध्ये सन्धिखर्क नगरपालीकामा ५ सय १२ जना, शितगंगा नगरपालीकामा ६ सय ३७ जना, भूमिकास्थान नगरपालीकामा ९ सय ४८ जना, छत्रदेव गाउँपालीकामा ३ सय ६७ जना, मालारानी गाउँपालीकामा ४ सय १८ जना र पाणिनी गाँउपालीकामा ३ सय ४४ जना रहेको खनालले जानकारी दिनुभयो । पछिल्लो दिन मात्रै ५ जना बिभिन्न पालीकाले निर्माण गरेका क्वरेन्टीनमा छपिएका छन भने बिभिन्न पालीकाको क्वरेन्टीनबाट ७ सय ९६ जना डिस्चार्ज भएका छन । यस्तै अर्घाखाँचीमा २ सय ४१ स्थानका क्वरेन्टीनमा ५ हजार ४३ वटा बेड रहेको जनाईएको छ ।

यता कोरोना पोजेटिभ देखिएका छत्रदेवका १ जना पाणीनिका ३ जना, शितगंगाका २ जना र सन्धिखर्क नगरपालीकाका २८ जना गरी ३४ जनालाई सन्धिखर्कको हटारीनेटामा रहेको आईसोलेशन कक्षमा राखीएको छ भने १ जना घरमै आईसोलेशनमा बस्नु भएको छ । उहाँहरु सबैको स्वास्थ्य अबस्था सामान्य रहेको छ ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.