जनतालाई बिकासको अनुभुति गराउछौं –नगरप्रमुख थापा


श्याम घिमिरे
असार १२ अर्घाखाँची

भुमिकास्थान नगरपालीकाका नगरप्रमुख रेशम थापाले नगरपालीका भित्रका जनताहरुले अनुभुति गर्ने गरी बिकास निर्माण भैरहेको बताउनुभएको छ । थापाले नगरभित्र भौतिक पुर्बाधारको बिकास संगै सडक ,शिक्षा स्वास्थ्य,खानेपानी लगायतका क्षेत्रको उल्लेखनिय बिकास भैरहेको बताउनु भयो । भुमिकास्थान नगरपालीकाले आज आयोजना गरेको पत्रकार भेटघाट तथा आ.ब २०७७÷७८ को बार्षिक बजेट बितरणको जानकारी गराउने उद्धेश्यले आयोजना गरीएको कार्यक्रममा बोल्दै थापाले यस्तो बताउनु भएको हो ।

नगरप्रमुख थापाले नगर भित्र सडक बिस्तार,काठका पोल बिस्थापन,एकघर एक धारा जडान,पालीका र वडाहरुको भबन निर्माण,कृषि पशुपालन लगायतका क्षेत्रमा देखिने गरी काम गरीरहेको बताउनु भयो । यस्तै थापाले कोरोना भाईरस रोकथाम र नियन्त्रणमा आफुहरुले प्रभाबकारी रुपमा काम गरीरहेको समेत दाबि गर्नुभयो ।

कार्यक्रममा मनतब्य राख्दै नगरउपप्रमुख खडानन्द बेल्बासेले भुमिकास्थान नगरपालीकालाई नमुना पालीका बनाउने गरी आफुहरुले काम गरीरहेको बताउनु भयो । बेल्बासेले अन्य पालीका भन्दा भुमिकास्थान नगरपालीकामा धेरै राम्रो काम भएको दाबि पनि गर्नुभयो । नगरपालीकाका योजना सहायक शेषकान्त घिमिरेको सन्चालनमा सम्पन्न कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघका अध्यक्ष हिम जिसी लेकालीले शुभकामना मनतब्य राख्नुभएको थियो ।

यस्तै प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत नारायण प्रसाद भण्डारीले आ.ब २०७७÷७८ को बार्षिक बजेट बितरणको बारेमा प्रकाश पार्नुभएको थियो । भुमिकास्थान नगरपालीकाले आ.ब २०७७÷७८ को लागी रु ७१ करोड ६२ लाख ११ हजार ७ सय ६० रुपैयाँ बराबरको बजेट सार्वजनिक गरेको छ । यही असार १० गते सम्पन्न नगरको सातौं नगर सभाले ४२ वटा नगरका योजना,१४ वटा वडाका योजना र १८ वटा कार्यक्रमका योजनाहरु पास गरेको हो । यसैबिच भुमिकास्थान नगरपालीकाले स्थापना गरेको कोरोना राहत कोषमा अहिलेसम्म ५० लाख ७३ हजार जम्मा भएको छ भने ३७ लाख भन्दा बढी खर्च भएको नगरपालीकाले जनाएको छ ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.