बुवाआमाको सम्झनामा बिधालयमा अक्षयकोष स्थापना

माधव खनाल , सन्धिखर्क एफएम २६ अषाढ – अर्घाखाँची जिल्लाको भुमिकास्थान नगरपालिका वार्ड न १ ढाकावाङको साम्नेगाउँमा  स्वर्गीय बुवाआमाको सम्झनामा खनाल परिवारबाट बिधालयमा अक्षयकोष स्थापना भएको छ ।   साम्नेगाउँ निवासी स्वर्गीय गिरिराज खनाल र स्वर्गीय मिना खनालको सम्झनामा घरपरिवार द्वारा भुमिकास्थान नगरपालिका वडा न १ साम्नेगाउँ नयाँ पोखरामा रहेको बाल शिक्षा माध्यमिक बिधालयमा ६१ हजार ६६ रूपैया रकम बराबरको अक्षयकोष स्थापना गरेको स्वर्गीय खनालका जेठा छोरा तथा सोही बिधालयका प्रधानध्यापक युवराज खनालले बताउनुभयो । साथै खनालले आफ्ना आमाबुबाले आफू जिवित रहि रहदा पनि बिधालयलाई सहयोग गर्नुपर्छ भनी भनेको र त्यही अनुरुप आफुहरुले उहाँहरुको चाहाना बमोजिम बिधालयमा अक्षयकोष स्थापना गरिएको बताउनुभयो ।

 
त्यस्तै स्वर्गीय खनालका माइला छोरा दामोदर खनालले सोही बिधालयमा  अध्यन गर्ने गरिव तथा जेहेन्दार बिद्यार्थी हरुलाइ सोही रकमबाट आउने ब्याज मार्फत छात्रवृत्ति बितरण गर्ने सहमति अनुरुप उक्त अक्षयकोष स्थापना गरिएको बताउनुभयो साथै  आफ्ना बुवाआमा जिवित नरहे पनि यश अक्षय कोषले उहाँहरुको मृत्त आत्मको चिरसान्तिको कामना गर्ने बताउनुभयो । 


 उहाँका कान्छा छोरा हिमाल खनालले आफ्ना आमाबुवाको भौतिक शरीर हामिबिच नरहे पनि उहाँहरुको सम्झना मन मस्तिष्कमा राख्नको निमित्त उक्त अक्षय कोष स्थापना गरिएको बताउनुभयो  स्वर्गीय गिरिराज खनालको २०५२ माघ १६ गते ६१ वर्षको उमेरमा र स्वर्गीय मिना खनालको २०७६ साउन ५ गते ६६ वर्षको उमेरमा निधन भएको थियो । 


स्वर्गीय आमा मिना खनालको बार्शिक पुण्य तिथि पारी सोही बिधालयका बिधालय ब्यबस्थापन समितिका अध्यक्ष कासबहादुर गमाललाइ उक्त रकम परिवार द्वारा हस्तान्तरण गरिएको थियो स्वर्गीय गिरिराज र स्वर्गीय मिना खनालका ३ भाइ छोरा तीन वुहारी  दुई बैनी छोरिहरु र नाति नातिना हुनुहुन्छ ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.